Dla dzieci

Bajka filozoficzna

„Podróż na Wielką Górę. Bajka filozoficzna”
 
Fundacja Naturalnie Edukacyjna ma przyjemność zaprosić małych i dużych czytelników do rodzinnego czytania nowej, niezwykłej bajki „Podróż na Wielką Górę. Bajka filozoficzna”.
 
Jest to interpretacja autentycznych tekstów filozofów chińskich, w tym opowieści, które zapisał Zhuangzi w „Prawdziwej Księdze Południowego Kwiatu”.
 
Bohaterką bajki jest Lin – ciekawa życia i świata dziewczynka. Właśnie zaczęła naukę pisania i czytania, a jej tata – aby odpowiedzieć na trudne pytania córki – daje jej w prezencie książkę Filozofa. Niestety książka ulega zniszczeniu. Bohaterka postanawia odnaleźć Filozofa, by dowiedzieć się, co dokładnie w niej napisał, a po drodze przeżywa mnóstwo przygód, które okazują się być najlepszą lekcją życia.
 
Na pytanie, czy dzieci powinny poznawać filozofię, autorzy bajki odpowiadają:
„Głośno i wyraźnie mówimy TAK! Dlaczego? Bowiem filozofia uczy twórczego i skutecznego myślenia. Przekonacie się o tym, poznając
bohaterkę naszej bajki – rezolutną i ciekawą Lin. Podczas swojej wyprawy na Wielką Górę spotka
niezwykłych ludzi, porozmawia z rzeką i znajdzie odpowiedzi na wiele trudnych pytań, które zadają na co
dzień dzieci i… dorośli.”
 
Autorami bajki jest niezwykły duet – architekt edukacji Anna Machacz i doktor filozofii Rafał Mazur. Ilustracje namalowała artystka i graficzka Kamila Golec.